Atesfizio.hu

BLOG

Mi az a Fitmummy, avagy szülés után hogyan kezdjem újra?

Mi az a Fitmummy, avagy szülés után hogyan kezdjem újra?

július 17, 2024

A szülés a női test csodája, és a megszületés révén mindannyiunk életének egyik legelemibb élettapasztalata.

A frissen vagy közelmúltban szült édesanyákhoz szólnánk most, hiszen egy nagyon fontos, új kezelési metódussal bővültek a terápiás lehetőségeink.

Egyre inkább kezd elterjedni a köztudatban a szülés utáni regeneráció fogalma, de mit is jelent ez pontosan?

A Fitmummy® posztnatális tréning egy gyógytornász szemléletű, komplex, 3 lépcsős szülés utáni regenerációs mozgásprogram, amely kiemelt figyelmet fordít a szétnyílt hasizom kezelésére és a medencefenék rehabilitációjára.

Fontos, hogy a babával való kapcsolódás és szükségleteinek kielégítése mellett a saját testünk egészségével is foglalkozzunk, hiszen boldog anya = boldog baba.

Ismerős-e…
…az érzés, hogy tudjuk hogyan kéne befeszíteni a hasunkat, de nem történik semmi?
…olyan érzés, mintha nem tartana a hasunk?
…amikor kellemetlen helyzetbe kerülünk a vizelet elcseppenése miatt?

Röviden megfogalmazva újra meg kell tanulnunk használni azokat az izmainkat, amelyeknek a terhesség alatt a baba körülölelése volt a feladatuk. Abban fogunk segíteni, hogy ez a folyamat minél gördülékenyebben és felépítettebben haladjon és fokozatosan vissza tudjatok térni a mindennapos tevékenységeitekhez, hobbijaitokhoz, kedvenc mozgásformáitokhoz.

fotók: Kollarics Photos

Bővebb információkért írjatok bátran az anita@atesfizio.hu email címre. De ha valaki szeretne még olvasni a témában, a módszer kifejlesztőjének, Almásy Csillának a weboldalát ajánljuk szeretettel.

2 praktikus információ zárásként:
– Az időpontfoglalásnál először ebben az esetben is az állapotfelmérést válasszátok, hiszen ekkor dől el, hogy milyen irányba indul el a terápia.
– A Fitmummy® posztnatális tréning csak a Székesfehérvári rendelőnkben érhető el, de Budapesten is tudunk ajánlani kollégát.

szerző: Strobl Anita

További bejegyzések

Megoldható-e egy 8 éve tartó térdfájdalom?

Avagy mi újat tud mutatni az FDM, amikor már annyi helyen járt a páciensünk?

Egy anonim esetbemutatást hoztunk, ami megmutatja, hogy attól, hogy valami régóta tart, nem jelenti azt, hogy annak már olyannak is kell maradnia.